Nyheder
BabySam A/S
Vi kan nu offentliggøre, at BabySam A/S har valgt at benytte WasteApp.
Vi er utrolig glade for samarbejdet, og vi glæder os til at dele flere erfaringer og historier fra BabySam. Indtil videre har butikkerne taget enormt godt imod det nye tiltag, og vi har ved vores besøg i butikkerne kunne mærke engagement og vilje for at gøre noget for miljøet og affaldshåndteringen, og det er lige her WasteApp kan gøre en forskel.
BabySam har besluttet, at containere med affald blot skal tømmes ved behov, for derved at sikre, at der kun tømmes containere, der er fyldte. Til glæde og gavn for både miljøet og økonomien. Med WasteApp sikrer BabySam, at hele virksomheden har en ensartet måde at bestille affaldstømninger på uanset hvilken affaldstransportør, der bliver benyttet, og der er fuld dokumentation for alle bestilte tømninger.
Varmt velkommen til BabySam A/S. Vi glæder os til at servicere jer.
......................................................
BabySam er den seneste af en lang række virksomheder som har taget initiativ til, i endnu højere grad, selv at tage ansvar for at sikre optimale tømningsrutiner af containere med affald - vi er stolte af at de har valgt WasteApp som redskabet.